X
‘Yanlı pedagog’

‘Yanlı pedagog’

ABONE OL
Ocak 6, 2022 00:52
‘Yanlı pedagog’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İki çocuk annesi K.D., eski eşiyle boşanmasının ardından görevlendirilen pedagog T.Y’nin baba A.G.’nin menfaati için çalıştığını öne sürdü. Anne K.D., “Geçen yıl psikolojik şiddet ve hakaretten dolayı anlaşmalı olarak boşandık. Haftada bir çocuğu görmeye geliyor ama oğlum M.G. (7) babasıyla gitmek istemiyor. Kızım E.G. (17) zaten babasına karşı çok kırgın olduğu için görüşmek istemiyor. A.G. çocuklarım onunla görüşmek istemediği için beni suçladı. Ben çocuğumu ondan esirgemedim. Hakimin verdiği sürelerde çocuğumuzu almasına izin verdim” dedi.

Baba A.G.’nin velayet davası açtığını belirten K.D., “Oğlum da kızım da babasına gitmek istemiyor. Boşandıktan sonra evlendi. evliliğininin ardından çocuklarım kendisini hiç görmek istemedi. Ama ben görüşsünler diye çocuklarıma ısrar ettim” diye konuştu. İcra aracılığı ile gelen pedagogun baba A.G.’ye yakın durduğunu ve çocuklara babaları ile görüşmeleri konusunda emrivaki yaptığını kaydeden K.D., “Pedagog yanlı. Çocuğum gitmek istemezken, pedagog oğluma, ‘bu yaptığın suç’ diyerek zorunda bırakıyor. Çocuğumu yönlendirerek etkiliyor. Ben de pedagog çocuğumun üzüldüğünü görür de bizlere akıl verir babasını uyarır nasıl bir yol izlememiz gerektiğini söyler diye bekliyorum. Ama pedagog gelip çocuğumu kucağımdan zorla alan biri çıktı. Çocuğum ağlayarak kucağımdan alındı” ifadelerini kullandı.

‘Baskıya maruz kalıyor’
K.D.’nin avukatı Ferdi Yamar, pedagogun yasal olmayan bir biçimde çocukları etkilediğini belirterek, hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti. Yamar, “Yaklaşık 3 haftadır her cumartesi müvekkilim olan anne K.D. icra memuru ve pedagog tarafından baskıya maruz kalıyor. İcra memuru ve pedagoga defalarca çocuk istemiyorsa götüremeyeceklerini belirtmemize karşın adeta inantlaşma içerisine girerek, gerekirse zor kullanılarak çocuğu annenin kollarından alıp babaya teslim edeceklerini belirtiyorlardı. Sonunda hukuk dışı davranışlarına maalesef bunu da ekleyip yaptılar” dedi.
Yamar, “Tarafların iki müşterek çocukları bulunuyor. Bunlardan biri 17 yaşında diğeri ise 7 yaşında. İki çocuk da teslimi istemiyor. 17 yaşındaki çocuk yönünden bir şey yapamayacaklarını bildiklerinden dolayı, sadece 7 yaşındaki çocuk yönünden uzmanın babaya çocuğu teslim etmeye yönelik karar vermesi de oldukça manidar. Çocuğun yüksek yararı ön plana alınarak artık bu hatalı, zarar verici teslimden vazgeçilmeli. Gerek çocuğu gerekse de anneyi oldukça zor duruma koyan bu uygulamaya derhal son verilmeli” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.