X

“Bir ya da birkaç vaka salgın değildir”

ABONE OL
Ocak 14, 2022 23:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu ilk kez toplandı. Toplantıya Sağlık Bakanı Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı.

Toplantı yaklaşık 4 saat sürerken, kritik toplantının ardından üç bakan ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, bilgi paylaşımının tereddütsüz süreceğini açıklarken, bilimsel tedbirlerin her alanda uygulanmasının ele alındığını ifade etti.

Koca, maske fiyatlarının Bakanlığın ön iznine tabi olacağını belirtti. Dün pozitif bir vakayla karşılaştık diyen Koca, virüsün ülke sınırlarına girdiğini fakat henüz bir salgın durumunun olmadığını dile getirdi ve tulum-maske ihracatına yasak getirildiğini belirtti. Koca “Koranavirüs tedbirlerimizden daha büyük değildir” diyerek sözlerine son verdi.

NİSAN SONRASINA ERTELENEBİLİR

Turizm Bakanı Nuri Ersoy, geçen seneye göre daha az turistin ülkeye gelmesini sağlamanın doğru olacağına karar verdiklerini açıkladı. Kültür etkinliklerinin nisan sonrasına ertelenebileceğini belirtti.

“HALKIN MASKEYE MAKUL FİYATLA ULAŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Ticaret Bakanı Pekcan, ticaretin aksamaması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. Maske ve tulum ihracatında ön izinlerin Sağlık Bakanlığına verildiğini açıklayan Pekcan, “Halkın maskeye makul fiyatla ulaşmasını sağlayacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.