X
  • Yeni Sağlık Haberleri
  • Genel
  • İYİ Parti’den AKP’ye geçen ismin arşivinden neler çıktı neler… “Bakanlarımız artık birilerinin damadı, oğlu olan kişilerden seçiliyor”

İYİ Parti’den AKP’ye geçen ismin arşivinden neler çıktı neler… “Bakanlarımız artık birilerinin damadı, oğlu olan kişilerden seçiliyor”

ABONE OL
Ocak 14, 2022 22:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal partisinden istifa ederek AKP’ye katıldı. Erdoğan’ın grup toplantısında rozet taktığı Çokal, günün en çok konuşulan isimlerinden oldu. 

İYİ Parti'lilerin AKP’ye geçmesine tepki gösterdiği Çokal’ın arşivi açıldı.

İYİ Partililer, Çokal'a geçmiş konuşmalarını hatırlatarak, “Ne değişti” sorusunu yöneltti. 

“EŞİN SOY İSMİNE GÖRE ATANDIĞI BİR DÖNEMİ YAŞIYORUZ”

Tarih 16 Ocak 2019… Vergi kanunları üzerine Meclis'te söz alan Tuğba Vural Çokal, Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirmişti.

Tuğba Vural Çokal, söz konusu konuşmada, “2018 her şeyden öte bir Meclisin yetkilerinin elinden alındığı bir yıl oldu. 2018 yılında 'kabine' yerine 'kabile' açıklandı. Bakanlarımız artık birilerinin damadı, oğlu ya da derneğinde yönetici olan kişilerden seçiliyor. Geri kalmış demokrasilerin ürünü gibi saray harcamalarının öne geçtiği, eşin dostun soy ismine göre atandığı bir dönemi yaşıyoruz” demiş ve “Dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olma iddiasıyla başlamasına rağmen, tek adam rejiminin devreye girmesiyle ekonominin dibe vurduğu bir yıl oldu 2018” diye belirtmişti.

İşte Tuğba Vural Çokal'ın o konuşması:

“Geride bıraktığımız 2018 yılı, ne kadar parlak politikalardan bahsedilirse edilsin, gelecek adına sahip olunan umudun enkazına kanıt olabilecek birçok olay ve soruna şahitlik etti. 2018 yılı aslında tek bir kelimeyle özetlenebilir. Bu yıl bu kutsal Meclisin tüm yetkilerini tek bir kişiye teslim ettik. Evet, 2018 her şeyden öte bir Meclisin yetkilerinin elinden alındığı bir yıl oldu. 2018 yılında 'kabine' yerine 'kabile' açıklandı. Bakanlarımız artık birilerinin damadı, oğlu ya da derneğinde yönetici olan kişilerden seçiliyor. Geri kalmış demokrasilerin ürünü gibi saray harcamalarının öne geçtiği, eşin dostun soy ismine göre atandığı bir dönemi yaşıyoruz. 720 doktor güvenlik bahanesiyle atanamazken ABD vatandaşı Cumhurbaşkanı danışmanlığına atanabiliyor. Atanamayan Merve öğretmen intihar ediyor, büyükelçinin kızı danışman olarak atanıyor. Pırıl pırıl çocuklar işsiz bu ülkede; umutsuz, amaçsız ve yarınsız.

Dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olma iddiasıyla başlamasına rağmen, tek adam rejiminin devreye girmesiyle ekonominin dibe vurduğu bir yıl oldu 2018.”

“EKONOMİYİ UÇURACAĞIZ DEDİLER…”

Çokal’ın ekonomi üzerine yaptığı bir konuşmada da bugün katıldığı AKP’ye yönelik sert sözler kullandığı görülüyor.

Çokal, “Bu ülkenin beka sorunu, ekonomik sorunu var dediler, ekonomiyi uçuracağız dediler, uçurdukları maalesef zamlar oldu. Aynı zamanda papazı da uçurup geri verdiler. Burada kabine devleti kuracağız dediler kabile devleti kurdular…” diye belirtiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.