Almanya Ortodonti Uzmanı

0
935

Almanya ortodonti uzmanları konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Ortodonti son dönemlerde oldukça talep görmektedir çünkü dişlerimiz yüzümüzü tamamlayan en önemli organımızdır. Çarpık, birbiri üstüne binmiş dişlerle toplum içinde olmayı kimse istemez. Dişlerinde sorun yaşayan kişiler gülmekten çekinir, gülerken ağzını kapatmak ihtiyacını hisseder.

Kendine olan güvenini kaybeder ve toplum içinde bulunmak istemez. Bu hem özel yaşantıyı hemde iş yaşamını olumsuz yönde etkileyecektir. Dişteki bu sorunları gidermek için diş teli tedavisi yaptırmak ve sorunları gidermek mümkündür. Ortodonti uzmanı tarafından ağız içi kontrol edilir ve tedaviye ihtiyaç olan diş sayısı belirlenir. Tedavi olacak diş sayısı tedavi süresini de belirleyecektir. Tedavi genellikle uzun süreçlidir ve düzenli aralıklarla kontrol olmanız gerekmektedir. Bu nedenle uzman seçimi oldukça önemlidir, öncelikle çalıştığınız uzmana güven duymalı ve tedavi boyunca tüm uyarılarını dikkate almalısınız.

Tedavi boyunca ağız hijyenine dikkat etmeli ve uzmanın önerdiği şekilde ağız ve diş temizliğini yapmalısınız. Tedavinize zarar  veren besinlerden uzak durulmalı, kötü alışkanlıklar ; alkol ve sigara gibi terk edilmelidir. Bu tarz kötü alışkanlıkların tedavi sürecine zarar vereceği unutulmamalıdır. Tedavi de kullanılacak malzemeler konusunda hekiminizden bilgi alabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin kalitesi konusunda titiz davranmalısınız. Fiyat düşük olsun diye kalitesiz malzeme kullanımı ileride bir çok sağlık sorunlarına neden olacaktır. Unutmayalım sağlığımıza verilen para asla boşa giden para değildir.

Almanya Ortodonti Uzmanı

  • Dr. Şaduman Oğuzhan KÖKLÜ
    Bahnhof Str. 28 Schwelm – Almanya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − two =