Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

0
583

Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Mesai Saatleri =08:00-12:00 & 13:00-17:00 Arasındadır.
Mesai Dışı Çalışma Saatleri= 17:00-19:00 Arasındadır.
Acil Kliniği 7 Gün 24 Saat Hizmet Vermektedir.

Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi KLİNİKLERİ

•GENEL KLİNİK
-Genel Klinik: MHRS 182 ve hasta kabul birimlerinden alınan randevu den sonra muayene olmak için ilk başvurulan klinik. Hastanın şikayetleri alınarak oral muayeneler yapılır, gerektiğinde röntgen tetikleri ile desteklenir ve mevcut ağız durumu planı ve
yapılması gerekenler tespit edilir. Hastanın rahatsızlığına göre Endikasyonu belirlenen dişler çekilir,apse olmuş dişler tedavi edilir. Hastanın durumuna göre planlamalar yapılır, diş tedavileri; dolgu, kanal tedavisi , diş taşı temizliği gibi.
Ayrıca hastanın tedavisi için kron ve köprü protezleri, faset tamiri, köprü sökümü ve simanstayonu, parsiyel protez( takılıp çıkarıla bilinen takma dişler). Komple dişlerini kaybeden dişsiz hastalar tam protez yapılmakta ve mevcut tamamlanır.Bir sonraki
randevular için randevu planı oluşturulur.
•AĞIZ VE ÇENE CERRAHİSİ
-Genel kliniklerde ilk muayenesi yapılmış hastaları, diş doktoru tarafından cerrahi kliniğine yönlendirilmiş olan hastalara hizmet sunulur.
Kliniklerde yapılan diş çekilmelerinin dışında kalan rahatsızlıkların tedavisi burada gerçekleşir; gömülü diş çekimleri, protezin ağrısız olarak dokuya oturabilmesi için protez öncesi kemik ve yumuşak dokunun cerrahi ile proteze hazırlanması gibi. Apse ve kist
operasyonlar, minör cerrahi operasyonların gerçekleştiği ve iltihaplı kök ucunun kesilip çıkarılması, normal diş çekimi sırasında kırılan ancak klinik şartlar altında çıkartılamayacak olan diş parçalarının çıkartılması için hastalar doktorları tarafından cerrahi kliniğe yönlendirilmekte.
•ENDODONTİ KLİNİĞİ
-Kanal tedavisi ve dolgular için yönlendirilen hastaların konservatif ve restoratif diş tedavileri yapılır; amalgam, kompozit, cam-iyonomer dolgular gibi. Kanal tedavisi olması gereken hastalara uzman hekim tarafından randevu verilerek tedavi yapılmakta.
•PROTEZ KLİNİĞİ
-Çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş hastaların yerine ya da estetik bozuklukların giderilmesi için kişinin çiğneme, konuşma fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi için hastaya Protez dişler yapılır.
-Hareketli protezler
Hastanın ağzında eksik diş sayısı sabit protez yapılamayacak kadar fazla olduğunda veya hiç diş bulunmadığı durumlarda hareketli protezler yapılmakta.Yapılan bu protezler çenelerdeki dişsiz alanlardan (damaklardan) destek olan, çene kemikleri üzerindeki
yumuşak dokulara oturan protezlerdir. Hareketli Protezler hasta tarafından takılıp çıkartılmakta.
-Sabit Protez(Kron, Köprü, Kaplama)
Ağızda oluşan boşlukları doldurmak için var olan dişlerden destek alınarak uygulanan bir tedavi şeklidir.Uygulanması gereken yapay dişler doğal dişlerin üzerine hazırlanan metalden ve porselenden oluşan yapılara tutturulur. Sabit Protez uygulana bilinmesi için komşu dişlerin sağlıklı olması gerekmekte.
İletişim bilgileri:

Hastane Adı: Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Telefon: 0(212) 441 28 98
Faks: 0(212) 441 99 98
Adres: Adnan Kahveci Bulvarı Eski Londra Asfaltı No:141/2
İlçe: Bahçelievler
İl: İstanbul
Web Adres: www.bahcelievleragizdis.gov.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × five =