Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

0
151

Yeme içme alışkanlıklarınız ve çay-kahve ile sigara kullanımınız sebebiyle sararan dişleriniz yüzünden eskisi gibi rahat rahat gülemiyor musunuz? Peki, sizi bu dertten kurtarmak için son derece doğal yöntemlerin olduğunu söylesek ve bu yöntemleri evinizde, kolayca ulaşabileceğiniz malzemelerle kolaylıkla uygulayabileceğinizi ilave etsek? Bu yazıyı okuduktan sonra sararmış dişlerin kaderiniz olmadığını fark edeceksiniz.

DOĞALLIKLA IŞILDAYAN DİŞLER

Dişi beyazlatma evde kullandığı doğal malzemeler vasıtasıyla son derece kolay işlemler sonucunda rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu yüzden artık diş doktoruna giderek diş beyazlatma işlemi için para vermenize veya market ve eczane raflarını süsleyen diş beyazlatıcı ürünlere ciddi bir bütçe ayırmanıza gerek kalmayacak.

Evde diş beyazlatma noktasında sizlerin de bildiği üzere en etkin malzeme hiç şüphesiz karbonattır. Peki, karbonatı öylece alıp dişlerimize mi süreceğiz? Tabi ki hayır! Karbonat kürü için öncelikle karbonat, zeytinyağı ve limondan oluşan bir karışım hazırlamamız gerekmektedir. Bunun için gerekli malzemeler ve oranları:

  • 1 çay kaşığı karbonat,
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve
  • Yarım limon şeklindedir.

Söz konusu malzemeleri harmanlayıp iyice karıştırarak elde ettiğiniz karışıma diş fırçanızı batırın ve dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. Bu işlemi belirli aralıklarla haftada bir olacak şekilde devam ettirin. Bir süre sonra dişlerinizin eskisinden çok daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Karbonatla birlikte diş beyazlatma evde işlemi için sizlere önereceğimiz bir diğer yöntem sofra tuzu kürüdür. Bu yöntemde sofra tuzunu diş fırçalama esnasında diş macununuzun üzerinde serpiştirebileceğiniz gibi; karbonat ve sirke ile karıştırarak da dişlerinize uygulayabilirsiniz. Zira sofra tuzu iki uygulamada da anti bakteriyel özelliği sebebiyle ağızda oluşan bakteri oluşumunu sonlandıracak ve aşındırıcı etkisiyle ağızdaki kalıntıları yok edecektir.

Bunların yanı sıra severek yediğimiz meyvelerden olan çilek de içerdiği malik asit dolayısıyla doğal bir beyazlatıcı işlevi görmektedir. İyice ezerek macun kıvamına getirdiğiniz çileği diş fırçanızla dişlerine uyguladığında dişlerinizin kısa süre içerisinde ışıldamaya başladığını fark edeceksiniz.

Yukarıda ayrıntılı olarak açıkladığımız doğal yöntemler ile diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusu eminiz zihninizden uçup gitmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 4 =