Diş Beyazlatma Fiyatı 2018

0
35

Yaşadığımız çağda artık dünya ulaşımın, teknolojinin ve bilginin rahatlık ile var olduğu bir hal almıştır ve bu konuda da insanlar artık daha bilinçli ve daha hassas davranabilme özelliğine kavuşmuşlardır. Ancak yine de bugünlerde birçok insan bilinçli veya bilinçsiz olarak ağız ve diş bakımını ihmal edebilmektedir. Bu onlara ilerki yaşlarda bazı rahatsızlıklar ile dönmektedir. Ayrıca sıkça tüketilen kahve, çay, sigara veya asitli içecekler gibi ürünlerde insanların sağlıklarını olumsuz etkilemektedir. Ancak bazı insanlar dişlerine ne kadar hassas davransalar da var olan sarı görüntü onları rahatsız edebilmektedir. Bu konuda ise diş beyazlatma yöntemlerine başvururlar. Bu hususta en çok merak edilen konulardan biri de diş beyazlatma fiyatıdır. 400 tl civarında bir ödemeyi gözden çıkartmalısınız.

Diş Beyazlatma Fiyatı ve Süreçleri Nasıl Olmaktadır?

Diş beyazlatma işlemi iki şekilde olabilmektedir. Biri hekimin operasyonu ile diğeri de hekimin verdiği ürün yardımı ile evde, hekim kontrolünde olmaktadır. İlk yöntem kısa zamanda etkili sonuçlar verir ancak pahalı olabilir. İkinci yöntem ise ilkine göre daha ucuz olabilir ancak o da ilkine göre daha geç sonuç vermektedir. Bu bilgiler ışığında görmek istediğiniz tedavi ücreti birçok farklı hekim ve kuruma göre de farklılık gösterebilmekte ve bu fiyat değişikliklerine bir de ürün kalitesi, yöntem, ek hizmetler gibi seçenekler dahil olabilmektedir. Ancak bu konudaki en net bilgi polikliniğe başvurmak ile olmaktadır. Bu süreçler birçok farklı şekilde uygulanabildiği için diş beyazlatma fiyatı da farklı olmaktadır.

Kullanılan jeller piyasada farklı isimler ile görülebilmektedir ancak en doğrusu doktorunuzun önerdiğini kullanmak olacaktır. Bunun yanında kullanılan ürünlerin kalitesi de diş beyazlatma fiyatını etkileyen bir başka değişkendir. Ancak verilen hizmet karşısında bu fiyatların çok uygun olduğunu söylemek mümkündür.

Doğal Diş Beyazlatma yapmak için sizlere en uygun yöntemleri açıklamak istiyoruz. Günümüzde insanlar için ağız ve diş sağlığı ayrı bir öneme sahip olmuş ve bu konuda insanlar eskiye oran ile daha da bilinç sahibi olmuşlardır.

Çocukluktan itibaren düzenli olarak dişlerine bakan insanların yaşlandıklarında da inci gibi dişleri olmaktadır. Ancak daha çocuk yaşta yeterli önemi göstermeyen insanlar yirmili veya otuzlu yaşlarına geldiklerinde ise ciddi olarak ağız ve diş problemleri ile karşılaşmaktadırlar. Yapılan çalışmalar göstermektedir ki dişlerine düzenli olarak bakım yapan insanlar ömürleri boyunca dişleri konusunda pek sıkıntı ile karşılaşmamaktadırlar. Ancak öte yandan yaşam şartları, insanları bu konuda olumsuz etkileyebilmektedir.

Doğal Diş Beyazlatma için Bir kaç Pratik Yöntem

Sağlık açısından olduğu kadar güzellik ve görünüm açısından da dişler ayrı bir öneme sahiptirler. Öte yandan dişlerine düzenli olarak bakan insanlarda sağlıklı olabilirler ancak bazı sebepler ile dişleri istedikleri gibi beyaz görünmemektedir. Bu konuda birçok doktordan yardım isteyen insanlar diş beyazlatma yöntemlerine başvurabilmektedirler. Diş beyazlatma yöntemleri hekimin polikliniğinde veya hekim gözetiminde evde yapılabilmektedir. Hekimin yanında diz beyazlatma süreci şöyle işlemektedir:

 • 1, 1-5 saat sürebilen diş beyazlatma işleminde, %15 ila %35 civarı hidrojen peroksit içeren bir ürün dişlere uygulanır. Etki hızını değiştirmek için baka faktörler de kullanılabilir.
 • Bazı durumlarda ikinci bir seansta yapılabilir ancak çoğu insan ilk seansta etki görmektedir.

Diğer yöntem ise hekim gözetiminde verilen bir jelin belirli aralıklar ile dişlere uygulanması ve bu jelin bir kalıp ile 2 haftalık süreçte geceleri ağza takılmasıdır. Daha yavaş sonuçlar elde edilir ancak daha ucuzdur. Bunların yanında ise son zamanlarda gündeme gelen doğal diş beyazlatma yöntemleri vardır:

 • Karbonat Kürü:

  1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Buna, yarım limon sıkıp karıştırın. Meydana gelen karışıma fırçanızı batırıp dişlerinizi fırçalayın. (Haftada bir)

 • Tuz:

  Bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı tuz ve sirkeyi karıştırıp, dişlerinize uygulayın.

 • Gliserin:

  Ağzınızı fırçalayın ve çalkalayın, ardından fırçanıza iki damla gliserin koyup dişlerinize uygulayın.

Doğal diş beyazlatma yöntemleri tamamen doğal olarak evinizde veya istediğiniz başka bir yerde hemen yanınızda bulundurabileceğiniz ürünler ile yapılabilmektedir. Doğal diş beyazlatma konusunda insanlar en bilinen yöntemler olan tuz veya karbonatı kullanmayı tercih etmektedirler.

En güncel Dental bilgiler için Sitemizi takip etmeye devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + 10 =