Doğal Saçlara Sahip Olmak Zor Değil

0
127

Saçlarımız, ruh halimizi dışarıya en iyi yansıttığına inandığımız parçamız. Sıkılgan, depresif zamanlarımızın ipuçlarını ne yazık ki ilk saçlarımızda görüyoruz. Dağılmış, ufak tokayla özensizce tutturulmuş bir saç, sizce de ilk olarak umursamaz bir ruh halini akla getirmiyor mu?

Peki bu saçların artık çok moda olduğunu size söylesem ne dersiniz? Evet yanlış duymadınız, artık saçları doğal haline bırakmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Ne yalan söyleyelim her banyo sonrasında fön makinasıyla kurutulmaya çalışılan saçlarımıza harcadığımız vakit bir süre sonra üşengeçliğin kurbanı oluyor.

Soğuk kış aylarında saçlarımızı kurutmaktan kaçışımız yok, ama saçları yaz aylarında serbest bırakmak hele ki şu sıcaklarda son derece çekici bir alternatif. Doğal kıvrımlar, sevimli bukleler, hacimli saçlar daima daha dolgun ve cool bir görünüm kazandırıyor. Bu görünümü elde etmenin bazı püf noktaları yok değil:) Mesala ıslak saçlar hassas ve zarar görmeye çok açıktırlar.

Kırılmayı önlemek için saçlarınızın havlu yardımıyla, nazik hareketlerle nemini alın. Sert hareketler elektriklenmeye sebebiyet vereceğinden dikkatli olmalısınız. Haftada bir kez ise serumla saçlarınıza bakım uygulamanızda fayda var.

Canlılığını kaybetmiş saçlarda bile serum bakımıyla mucize yaratabilirsiniz. İşte bu kadar kolay ve uygulaması keyifli püf noktalar yardımıyla artık saçlarınızı doğal haline bırakmamak için bahaneniz kalmadı! Sonrasında ister toplayın, ister açık bırakın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + nine =