En iyi implant markaları

0
903

İmplant markaları konulu yazımızı okumaktasınız bu yazımızda sizlere implant tedavisinde önemli bir husus olan implant markaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız ayrıca implant markası seçerken dikkat etmeniz gereken hususlara da değindik.

İmplant markası seçerken dikkat

Günümüzde implant diş tedavisinde kullanılan çeşitli markalar mevcuttur. Ancak önemli olan malzemenin kalitesi ve gerekli testlerden güvenle geçip geçmediğidir.

Uygun olmayan ürünler tedavi yerine daha da kötü sonuçların alınmasına yol açabilmektedir. Kalitesiz ürünler implantın düşmesine, çene kemiğinde kemik erimelere, çeşitli enfeksiyonlara neden olabilmektedir.Bir defa her sektörde olduğu gibi implant malzemelerinde de ünlü markaların taklitleri yapılabilir. İmplant seçiminde herhangi bir yanlışa düşmemek için sadece fiyat endeksli düşünmemeli gerekli araştırmaları yatıktan sonra hangi marka implantın kullanılacağına karar vermelidir.

En iyi implant markaları
En iyi implant markaları

İtalyan implant markaları

1. Vaneo

2.Tixos

3.Leader

Alman implant markaları

1.Shark

2.Q implant

Yerli implant markaları

  1. Megagen

İmplant seçiminde şu hususlara dikkat etmelidir:

İmplantta kullanılacak ürün, yapılan laboratuvar deneylerinde test edilmiş bir ürün olmalı, vücut dokularında allerjik bir reaksiyona neden olmamalı, iyileşme ve uyum süresi kısa olmalıdır. Klinik testlerden başarıyla geçmiş olmalı ve buna ilişkin laboratuvar test sonuçları bulunmalıdır. Estetik ve fonksiyonel açıdan iyi dizayn edilmiş olmalıdır. Kullanımına ilişkin teferruatı az, üzerine yapılacak protez için değişik seçeneklere uygun olacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Uluslararası geçerliliği olan patent belgesine sahip olmalıdır. İmplant markaları konulu makalemizi okudunuz implant tedavisi ne kadar sürer konu yazımı da okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 3 =