Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılabilir

0
144

Evde Diş Beyazlatma yapmak isteyenler için pratik diş beyazlatma yöntemlerini derledik. Yaşadığımız devirde insanlar artık birçok konuda koşuşturma ve stres içinde yaşamaktadırlar. Bu stres ve yoğun tempo ile insanların hem bedeni hem ruhsal sağlıkları az veya çok zarar görmektedir.

Yapılan araştırmalara göre bu yoğun tempo insanların daha erken yaşlanmalarına ve belirli rahatsızlıklara yakalandıklarını göstermektedir. Bu durumlardan biri de ağız ve diş problemleridir. Böyle bir durumda ise insanlar acı verici veya çektirme gibi insanlara ağrıya sebep olan yollar ile tedavi olmaktadırlar. Bunların yanında dişlerin görüntüsü de insanlar tarafından önemsenen bir konudur.

Sürekli çay ve kahve içen insanlar özellik ile sigara da kullanıyorlar ise bu dişlerin hızlı sararmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Ancak bazı durumlarda ise hiç bu tür zararlı şeyleri kullanmayan insanların bile dişleri sararabilmektedir. Bu konuda ise çoğu insan diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. Diş beyazlatma yöntemleri iki şekilde olabilmektedir.

Hekim tedavisi ki bu en hızlı sonuç veren ancak ekonomik olarak pahalı olan, diğeri ise evde hekimin verdiği ürün ile ve hekim gözetiminde olarak yapılan kullanımdır. İkinci yöntem ilkine göre daha ucuzdur. Ancak dişlerine önem veren ancak bu iki yönteme de ulaşma imkanı bulamayanlar vardır. Bu konuda ise artık evde diş beyazlatma gibi öneriler mevcuttur. Evde diş beyazlatma birçok şekilde aranan ve tavsiye alınmak istenen bir konudur. Bu konuda ise küçük bir tavsiye olarak bizlerde birkaç örnek verebiliriz:

  • Sebzeler: Öncelikle bu konuyu açıklamakta fayda gördük çünkü ağzınıza giren her şey dişlerinizi olumlu yada olumsuz etkilemektedir. Yediğiniz elma, brokoli ve havucun diş temizleme etkileri vardır.
  • Adaçayı: Bir çay kaşığı karbonat, adaçayı ve tarçını iyice karıştırın. Ağzınızı fırçalayıp çalkaladıktan sonra ise her gece bu işlemi uygulayın. Bir hafta içinde etkilerini göreceksiniz.
  • Gliserin: Gliserin diş eti temizliğinde bakterilerin ölmesini sağlayan bir maddedir. Diş beyazlatma içinde önemli bir üründür. Normal olarak dişlerinizi fırçalamayı bitirdikten sonra ağzınızı çalkalayın, sonra fırçanıza iki damla gliserin damlatıp uygulayın. Gliserin ile hem bakterileri azaltmış, hem çürükleri engellemiş hem de beyazlatmaya katkıda bulunmuş olacaksınız.

Evde diş beyazlatma için kullanılan basit yöntemlere basit örnekler vermeye çalıştık ancak zaman ile daha da etkili ve daha rahat yöntemlerde çıkabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × one =