Evde Doğal Yöntemlerle Saç Uzatma

0
863

Evde doğal yöntemlerle saç uzatma; hepimizin merak ettiği bir konu öyle değil mi? Bakımlı, güzel,canlı,uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak çoğumuzun en büyük hayalidir. Günlük çevre şartlarından  etkilenen saça birde yanlış bakılıyorsa ( beslenmeye dikkat edilmiyor vitaminsiz kalınıyorsa, kurutma işlemi fön makinesi ile yapılıyorsa, maşa ve düzleştirici fazla kullanıp saçların kırılmasına yol açılıyorsa) cansız,donuk ve kırık içinde saçlara  sahip oluruz malesef. Bu sorunlarla karşı karşıya kalan saç bir türlü uzamazda. Karşılaştığımız bu can sıkıcı durumu çözmek için herhangi bir güzellik merkezine gitmemize gerek yoktur. Ya da oldukça dudak uçuklatan fiyatlarla kozmatik ürünler alıp, kullanmak gerekmemektedir. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle sağlıklı,parlak ve uzun saçlara kavuşabilirsiniz.

saç uzatma
saç uzatma

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Uzatma’da Bitkisel Yağ Mucizesi

Üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, ikiser damla sedir ağacı yağı ve kekik yağını ısıya dayanıklı bir kapta karıstırın. Dilenirse bu yağları daha zenginleştirebiliriz. Jajoba yağı, hindistan cevizi yağı,zeytin yağını da bakım kürüne ekleyebilirsiniz. karışımı kısık ateşte ısıtın ve saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza sürün. Yarım saat sonra saçı yıkayarak yağlardan arıtın. Yaptığımız bitkisel yağ kürüyle saçlarımız daha parlak ve daha canlı görünecek ve uzama süresi hızlanacaktır. Saç bakımında yumurta akının mucizeler yarattığını söyleyebiliriz. Ilık zeytinyağını yumurta akıyla karıstıralım ve saçlarımıza sürelim. bir strec filmle saçlarımızı sarıp 1-2 saat kadar bekleyelim. Yumurta akıyla yaptığımız bu karışımı haftada bir uygularsak on kat daha sağıklı kırılmayan saçlara sahip olursunuz.

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Uzatmak İçin Su İçin

Su metebolizmamızı hızlandıran,vucuttan toksinleri atmamızı sağlayan bir içecektir. Tüm vucudun suya ihtiyaci olduğu gibi saçlarımızında vardır. Günde tüketeceğimiz 1.5 litre su, takriben 8 bardak suya eşittir tüketmek saçlarımızı güçlü kılar,sağlıklı görünmesini sağlar.Güçlü saç çabuk uzar.Düzenli içilen su saçlarımızı içten dışa nemlendir. Nemli saç kolay kırılmaz ve yıpranmaz. Saçlarınızı taramanız,basınızdaki kan basıncını hızlandırır, boylelikle saç dipleri beslenir. Saç dipleri beslenen saç ise çabuk uzar.Tararken tek dikkat edeceğimiz şey ; ıslak fırçalamamaktır ve seçtiğimiz saç fırçası iri dişli bir fırça olmalıdır. Saçlarımızın uzaması için yapmamız gereken bir şeyde beslenmemize dikkat etmek olmalıdır. Protein yönünden yiyecekler tüketerek; hem saç kalitenizi artırsınız hemde saçlarınızın uzamasını sağlarsınız.

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Uzatmak İçin Soğan, Patetes Kürleri

Bir adet soğanı haslayın soguduktan sonra bu su ile saçlarınızı durulayın. Herkesin özenecegi parlaktıkta ve uzunlukta saçlara sahip olacaksınız.Evde papatesmi haşladınız sakın suyunu atmayın. İçine yumurta sarısı ve bal ekleyin .Saçlarınızı nemlendirecek olan bu kürü haftada bir saçlarınıza uygulayın yarım saatlik bekletmeden sonra yıkayın. Bu sekilde m,nemlenen saçlarınızın daha çabuk uzadığını göreceksiniz.

Elma sirkeside saçlarınız için can kurtarıcı bir mucizedir. Durulama suyuna katacaginiz bir bardak elma sirkesi saçlarınıza parlaklık verecek ve uzamasını sağlıyacaktır. Eğer kokusu sizi rahatsız ederse portakal yağı ekleyin. Sirkenin o rahatsız edici kokusunu alacaktır.Üzüm çekirdegi yağı  her derde deva olduğu gibi saçlarımız içinde güzel bir çözümdür. Her gece üzüm çekirdeği yağını saç diplerine masaj yaparak yedirin. Bir strec flim ile sarıp yatın. Eğer saçlarınız çok yağlı ise bu uygulama haftada 2-3 kez tekrar edilmelidir.Bu yöntemler su an aklıma gelen evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerden hazırlayabileceğiniz yöntemler. Oldukça masrafsız ve doğal, üstelik hiçbir yan etkiside yok. En  kısa sürede sizde deneyin,nasilsa kaybedeceginiz bir sey yok. Kazancınız ise ışıltılı, sağlıklı ve uzun saçlar olacaktır.

Deniz Gündoğdu

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + twenty =