İmplant Diş Fiyatları 2016 / 2017

0
1490

İmplant diş fiyatları 2016 yılında ne kadar olduğunu açıklamaya çalıştığımız sayfamız dasınız. İmplant  fiyatlandırılmasında  bir çok etken vardır;  Hastanın çene yapısı, kullanılacak olan titanyumunun kalitesi ve markası, implantın türü ve şekli, doktorun iş tecrübesi ve ünü, implant tedavisinin süresi, poliklinik hizmet şartları. Bu saydığımız etkenler yapılacak olan implantın fiyatını belirler.

Ülkemizde implant fiyatları bölgesel olarak  değişmekle birlikte ortalama tek fiyat bedeli 1000 tl den başlayarak 2500 tl ye kadar kadar çıkan fiyatlar mevcuttur. İmplant  bir cerrahi  operasyondur ve uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. İmplant öncesi bazı kan testlerinin yapılması ve çene kemiğinin yapısının araştırılması da maliyeti yükselten faktörlerdendir. İmplantta kullanılan malzemeler tamamen ithaldir ve döviz kuruna  endekslidir. İmplant masrafları istisnai durumlar harici sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmamaktadır.

implant diş fiyatları 2016
implant diş fiyatları 2016

İmplant Diş Fiyatları 2016 yılında Pahalandı mı?

İmplan diş uzun ömürlü bir yöntemdir. Hastanın çene kemiğine vidalama yöntemi ile yerleştirilen diş; eğer kaliteli malzeme ve uzman bir el tarafından yapıldı ise ana dişiniz kadar sorunsuz kullanabilirsiniz. Bu nedenle ortalama bir implant diş için 1000 ile 2500 arasında fiyat ilk bakışta pahalı gibi görünse de sağlık adına verilen paranın pahalı olmayacağı unutulmamalıdır. Önceliğimiz sağlıklı ve kaliteli bir yaşam olmalıdır.

İmplant diş nasıl yapılır Video

İmplant nasıl takılır; implantın cerrahi bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden yapılan yerin oldukça steril olması gerekmektedir. Operasyonu yapacak doktorun bu konuda uzmanlaşmış olması ve belirli bir üne sahip olması şarttır. Kullanılan malzeme kalitesi de bir o kadar önemlidir.

İlk muayene sonunda çene kemiğiniz bu uygulamaya uygunsa doktorunuz lokal anestezi altında operasyonu gerçekleştirir. Dişçi korkusu yada başka sağlık sorunları nedeniyle doktorunuz size genel anestezi de uygulayabilir. Anestezi altında yapıldığı için operasyon sırasında ağrı, sızı ve acı hissetmez. Doktor önceden belirlediği diş etine bir kesik açar ve yapay vida çene kemiğine yerleştirilir. Yerleştirme işlemi bittikten sonra kesik dikiş atılarak üstü kapanır. 1-3 ay beklenir ve üstüne protez yerleştirilir.

Değerlendirme
Puan
Önceki İçerikİmplant Diş Nedir
Sonraki İçerikPorselen Diş Yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + thirteen =