İmplant Markaları

0
157

implant nedir ; çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküne verilen addır. halk arasında vida diye tabir edilir. bu yapay diş kökü sayesinde eksik olan diş kökü tamamlanmış olur. Diş kökü proteze destek amaçlı yapılır. Ömrünün otuz yıl kadar olduğu söylenen  bu uzun ömürlü yapay kökler titanyumdan yapılmaktadır.

Titanyum  insan bedenine zararsız bir elementtir. yerleştirilen yapay kök sayesinde gerçeğe yakın dişe sahip olabilirsiniz. Bu yapılan işlem cerrahi bir işlemdir. Hastaya lokal anestezi uygulanarak diş kötü açılır. Vida yerleştirilir ve diş eti üstü dikilerek kapatılır, iki üç aylık süre içinde vidanın diş eti ile kaynaşması beklenir. Daha sonra yapay kökün üzerine protez yerleştirme uygulaması yapılır.

İmplant Yapımı

İmplant yapımı; bu uygulamanın bir cerrahi uygulama olduğu unutulmamalı kesinlikle kaliteli malzeme ve uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. İmplant diş yapımını iki aşamada değerlendirebiliriz. İlk aşaması çene kemiğine yapay vidanın yerleştirilmesi.

İkinci aşaması ise vida diş etiyle uyum sağlayıp kaynaştıktan sonra protezin yapay diş köküne yerleştirilme aşaması. Yapay vidanın çene kemiğine süresi 15 dakika ile 40 dakika arasında değişmektedir. Öncelikle  diş etinde açılan kesi ile kemiğe ulaşılır. İmplant’ın ölçüsüne göre çene kemiği delinir ve implant vidalanır. Vida çene kemiğine takıldıktan sonra diş etine açılan kesi tekrar dikilerek kapatılır ve vidanın diş eti ile uyum sağlayıp kaynaşması beklenir. Bekleme süresi 1 ile 3 ay arası değişebilir.

İMPLANT MARKALARI NELERDİR?

İmplant markaları; son dönem üstünde oldukça çok çalışılan bir tedavi yöntemi olması dolayısı ile implant diş üreten firmalar oldukça artmıştır. Diş hekimliğinde uygulanan yüzü aşkın marka bulabilirsiniz.

  • Humantech: Almanya
  • Straummann (ITI) : İsviçre
  • Laser lok ( biohorizon) : ABD
  • Tekka : Fransa
  • Nobel Biocare (branemark) : İsveç
  • Biomet3i :  Birleşik devletler
  • Hıossen ve Osstem : Güney Kore
  • Xıve- Ankylos : İngiltere ve Alamanya

Piyasada en çok kullanılan ve kabul gören markalar Amerika ve Avrupa etiketli markalardır.  Bu markaların bazıları: Biomet, Straumann, Astra Tech’dir. Bu uygulamayı yaptırırken ürün kalitesi ve türüne çok dikkat etmek gerekmektedir. Taklit ürünlerin diş eti dokusu ile uyum sağlamayacağı ve alerjik bir çok soruna yol açacağı unutulmamalıdır. Detaylı bilgi için telefon numarasından arayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + 17 =