Lazerle Diş Beyazlatma

0
144

Lazerle Diş Beyazlatma yaptırmak istiyorsunuz yada bilgi almak istiyorsunuz Lazerle diş beyazlatma hakkında detayları aşağıda.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Dış görünüş günümüz de dahil olmak üzere her dönem oldukça önem taşımış ve taşımaya da devam edecek bir konudur. Bu konu elbette kişiler üzerinde baskı uygulayıcı ve bu sebeple de psikolojik olarak sıkıntı veren olaylara yol açabilmektedir. Bu durum tabi ki de herkesi dış görünüşümü nasıl düzeltebilirim gibi düşüncelere sevk eder. Bunlardan en önemlilerinden biri de lazerle diş beyazlatma konusudur.

Dişler dış görünüşün en önemli unsurudur dersek abartmış olmayız zira temiz, beyaz, sağlıklı dişlere sahip ve ağız kokusu olmayan kişiler toplumda oldukça iyi bir şekilde karşılanırlar. Eskiden dişteki kalıtsal lekeler ya da keyif için içtiğimiz kahve, sigara ve çay nedeniyle oluşan diş lekelerini çıkarmak imkansız bir işlemdi. Fakat artık gelişen teknoloji sayesinde lazerle diş beyazlatma uygulamaları dişlere zarar vermeden, hızlı ve etkili bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca bu uygulama sonrasında ağız kokusunun da yok olduğu bilinmektedir. Bu işlem bazı kişilerde uygulama zorluğu çıkartır ya da hiçbir şekilde uygulanmaz. Bu uygulamayı imkansız kılan birkaç madde şu şekildedir:

  • 18 yaşın altında kalan çocuk ve ergen kişilere
  • Hamilelik durumu olan kişilere
  • Tiryakilik derecesinde sigara, kahve ve çay seven kişilere ( Tedavi sonrasında bir süre bu maddelerin alınmaması ve daha sonra da azaltılması istenmektedir. Eğer ki kişi kendini engellemeyecekse bunu önceden belirtmelidir. )
  • İşlemde kimyasal solüsyon kullanılmaktadır. Alerjiniz var ise işlem uygulanamaz.
  • Daha önceden dişinize uygulanan porselen gibi işlemler mevcutsa
  • Dişinizde sağlık problemleri bulunuyorsa (Diş eti çekilmesi, çatlak vb.)

Lazerle diş beyazlatma için, uygulamaya gelmeden önce flour içermeyen bir diş macunu ile dişlerinizi fırçalamalısınız. İlk olarak diş hekiminiz dişlere ponza uygulayarak beyazlatma işlemine başlar. Ponza sonucunda diş etleri ve dudakları koruma amaçlı bir solüsyon sürülür. Daha sonra diş beyazlatıcı jel dişlere sürülür ve lazer ışını ile belirli saniyelik zamanlarda her bölgeye ışın tutulur. Bu durum jelin yapısına göre değişiklik göstermektedir. En sonunda tüm solüsyon temizlenir ve bakım için kişi bilgilendirilir.  Bunun sonucunda da hızlı ve zararsız bir şekilde temiz ve beyaz dişlere sahip olmaktasınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − ten =