Lingual Ortodonti Nedir / 2017 Fiyatları

0
844

Ağzın içerisinde yer alan parçalar normalde düzgün bir şekilde alt ve üst çenede sıralanmaktadır. Özellikle de son dönemlerde meydana gelen gelişmelerden sonra artık ağız ve çene sağlığı konusunda oldukça ciddi çalışmalar ortaya çıkmıştır. İnsanların bu aşamada yapmaları gereken en önemli şeylerin başında ise kendi ağız yapılarına en uygun olan tedavi şekilleri arasından doğru seçimi yapması gelmekte.

lingual ortodonti fiyatları
lingual ortodonti fiyatları

Normalde diş teli tedavisi gibi tedaviler özellikle de küçük yaşlardaki çocuklar için sıklıkla kullanılmaktadır. Böylece hangi yaşta olunursa olunsun fark etmez ağız yapısında meydana gelen sorunlar hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde giderilebilecektir. Normalde ağza takılacak olan braketler ve teller ön tarafta olacaktır. Ancak bu durum sonrasında özellikle de görüntü anlamında insanların büyük bir kısmı sorunlar ile karşılaşabiliyor. Bu yöntemin kullanılması ile birlikte ise artık ortaya çıkabilecek olan bu görüntü çok daha farklı ve sorunsuz bir hale geliyor.

Bunun nedeni ise tedavi esnasında braketlerin ön değil de iç yüzeye doğru yapıştırılmasıdır. Birçok kişi bu tarz bir ortodonti tedavisi ile klasik tedavi arasında çok ciddi farkların oluştuğunu düşünüyor. Bundan dolayı da mümkün olduğu kadar klasik tarzdaki tedaviyi tercih ediyorlar. Normalde ağzın iç yapısına uygulanacak olan kuvvet daha çok arka taraftan uygulanmaktadır. Üstelik lingual ortodonti fiyatları tahmin edilenden de uygun olabilmektedir.

Kötü görüntülerin ortaya çıkmasından ötürü tercih edilmeyen tedaviyi çok daha kullanışlı hale getirmeyi başaran bu tedavi türü ile alakalı karşılaşacak olan en büyük avantajlardan bir tanesi, kişiye özel çalışmaların yapılmasıdır. Klasik tarzdaki braketler ile yapılan tedavilerde çoğu zaman hastalar zorlanıyor ve bundan dolayı da tedaviyi erkenden sonuçlandırmak istiyorlardı. Lakin bu tarz tedavilerde her zaman öncelikli olarak dikkat edilen şey hastanın ağız durumu olmaktadır.

Doktor öncelikli olarak hastanın ağız yapısını oldukça dikkatli bir incelemeye tabi tutar. Yapılacak olan bu inceleme ile birlikte yalnızca lingual ortodonti fiyatları belirlenmiyor, aynı zamanda ağız yapısının son durumu ile alakalı da gerekli olan bilgiler elde edilmiş olacaktır. Bunun sonrasında ise artık ölçüm alınması işlemine gelecektir. Bu aşamada en fazla dikkat edilen şeylerden bir tanesi ise hiç şüphesiz ki doğru doktoru seçmekte.

Ölçülerin yanlış olarak alınması demek, braketlerin yanlış hazırlanması anlamına gelmektedir. Yapılacak olan ölçümlerin sonrasında ise braketlerin hazırlanma süreci 2 haftayı bulabilir. Ancak pek çok insan ölçü alımı esnasında herhangi bir sorunun ortaya çıkıp çıkmayacağını, nelerin yapılacağını tam olarak bilemiyor. Genel olarak yapılan çalışmalarda ölçü maddesi silikondur. Kolay bir şekilde alınan bu ölçülerin ardından ilgili yerlere götürülerek bu ölçülere en uygun model ortaya çıkmış olur.

2017 Lingual Ortodonti Fiyatı

Kalıbın başarılı bir şekilde hazırlanmasının sonrasında ise baretlerin mumdan hazırlanacak olan kopyaları bilgisayarın üzerinde gerçek bir hale gelmesi adına çalışmalar yapılır. Başta altın olmak üzere birçok farklı materyalden üretilecek olan gerçek braketler bu sayede hazırlanır. Ardından ise braketler ağzın iç kısımlarına dikkatli halde takılmaya başlayacaktır. Özellikle de dış taraftaki görüntünün olumsuz olmasından ötürü bu tarz uygulamaları tercih edemeyen insanlar en uygun fiyatlara kendilerine uygun olarak hazırlanacak tedavi şekillerini uygulatabilirler. 5000 tl den aşağı olmayıp 15 bin tl civarında olduğu görülmekte.

Normalde Türkiye’de uygulandığı düşünülmeyen bu tedavi türü aslında pek çok farklı yerde kullanılabiliyor. Dolayısıyla insanların öncelikli olarak yapmaları gereken en önemli şeylerden bir tanesi doğru doktoru bulmak ve tedaviye başlamak olacaktır. Uygun fiyatlara yapılacak olan tedaviler ile ağız sağlığı istenilen görüntü rahatlıkla elde edilmiş oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + twenty =