Mardin Ortodonti Tedavisi

0
964

Mardin ortodonti; Dişteki ve çene kemiğindeki şekil bozuklukları ortodonti tedavisi ile büyük oranda çözüme kavuşmaktadır. Bu nedenle son dönemlerde diş teli tedavi yöntemine olan ilgi artmıştır. Mardin’de yaşayan  ve dişinde dizilim bozukluğu olan vatandaşlarımız için ilde bulunan ortodonti uzmanlarının iletişim adreslerini sizler için araştırdık.

Anadolu’muzun  şirin illerinden biri olan Mardin‘de faaliyet gösteren  bir ortodonti uzmanı bilgisine maalesef ulaşamadık. Bu da kentte bulunan, tedavi olmak isteyen vatandaşlar için büyük bir talihsizlik. Dişinde çarpıklık, diş aralarında boşluk olan hastalar tedavi olmak için ya civar şehirlere gitmek zorunda kalacaklar ya da daha büyük bir şehirde tedavilerini yaptıracaklar. Bu da hastaya tedavi ücretinin yanında ek bir masraf demek.

Mardin Ortodonti Uzmanları

Dişte ve çene kemiğinde yaşanan sorunlar insan psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Diziliminde sorun yaşanan dişler  ifadede  kötü bir görünüm oluşturur. Bu da kişide komplekse sebep olur. Gülerken, konuşurken hep ağzını kapatma ihtiyacı hisseder. Diş teli tedavisi tüm bu sıkıntılı durumlar için çaredir. Braketlere yerleştirilen diş tellerinin dişe uyguladığı kuvvet sayesinde diş yavaş yavaş hareket eder ve istenilen yere çekilir. Tedavi süreci hemen hemen 2-2.5  yıl kadardır. Ağızda kaç dişte sorun var buna göre tedavi süreci değişebilir. Tedavi süreci, tedavi yöntemi ve tedavi bedeli doktorunuzla yapacağınız ilk muayenede doktorunuz tarafından size belirtilecektir.

Mardin ili için faaliyet gösteren ortodonti uzmanlarının iletişim bilgilerini sizlerle paylaşmak istedik ama herhangi bir iletişim bilgisine rastlamadık. Sizin eklemek istediğiniz bilgiler varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 11 =