Oksijen Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?

0
613

Estetik kategorisinde yazmış olduğumuz estetik ile ilgili olan bu yazıda sizlere oksijen terapi nedir? nasıl yapılır ilgili bazı bilgiler verilecektir.

Oksijen Terapi

Oksijen kanlarda alyuvar vasıtası ile dokulara taşınmakta olup ve dokulardaki görevini yürütmektedir. Kanlarda dolaşan oksijen yaşın ilerlemesiyle stresle, sigara kullanımı, şişmanlıkla, ilaç kullanımları ve bilinçsiz yapılan diyetler ile, teknolojik iş ortamlarıyla veya diğerler sebeplere bağlı olarak belirgin bir ölçüde azaltabilmektedir. Oksijen azalması beden ve doku sağlığının azalmasına neden olmaktadır, yaşam enerjisini azaltmakta, yaşlanmayı sağlamaktadır.

oksijen terapi
oksijen terapi

Yaşlandığımız zaman tüm dokularımızda olduğu gibi cildimizde de oksijen seviyesi azalır ve bu eksiklikle cildimiz sağlığını, gençliğini, estetiğini sürdürmekte güçlük çekmeye başlar ki, bu an yaşlanmanın belirtileri fark edilmeye başlandığı andır.

Atmosferden elde edilen hava natural oksijen, yaşlanmaya başlamış bedenlerde, ergenlik döneminin akne (sivilce) problemlerinde, sigaranın bedende oluşturduğu zararlı etkilerin azaltılmasında son derece yaygın bir kullanıma sahip olmasıdır. Ortamımızdaki oksijen bir oksijen jenaratörü ile zenginleştirilmiş halde üretilmekte olup ve cildin derinliklerine, hücreler arasındaki mesafelerle beraberinde A,E ve C vitaminleri ile birlikte gönderilmektedir.

Oksijen vitaminlerle birleşen gücü özellikle yaşlılık belirtilerinin azaltmasında kullandığımız çeşitli bir (antiaging terapilerde) başarıya daha iyi başarı katmayı başarmıştır. Cildin derinliklerine oksijen ile birlikte birleştirilmiş vitaminler ve mineraller gönderildiğinde yaşlılık belirtilerinde bir kaçış başlar. Böylece daha çok soluyan ve daha çok desteklenen deri ile gençliğin belirtileri cilt yüzeyinde görülmüştür. Güzellik ve estetik merkezinden oksijen terapisi hakkında detaylı bilgi ve fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz.

Oksijen Terapi Video

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 3 =