Porselen Diş Yapımı

0
1037

Belirli bir yaştan sonra dişlerimize iyi de bakmazsak sararmalar  ( bol çay, kahve ve sigara tüketimi sonucu)  küçüklükte ve uzun süre antibiyotik kullanımında dişlerde deformasyonlar oluşur. Estetik olarakta hoş olmayan  dişlerimize uygulanan bir yöntemdir.

Porselen Diş Yapımı
Porselen Diş Yapımı

Porselen bazı yardımcı maddelerin diş ile porselenin arasına konulması ile kaplama yapılarak uygulanan bir diş yenileme şeklidir. Artık diş dolgu ile düzeltilemeyecek kadar çok yıpranmışsa yada diş yapısında çarpıklık ve şekil bozukluğu varsa porselen diş kaplama yöntemi uygulanır. Dişlere görünüm olarak beyazlık ve parlaklık kazandırır. Özellikle uzun zaman alan ortodontik tedavi süreci istemeyen hastaların başvurduğu bir yöntemdir porselen diş. Dişlere porselen kaplama uygulanılarak estetik kaygılar giderilebilir.

Porselen Diş nasıl yapılır?


Porselen dişler ağızdaki diş yapısına göre hazırlanır. Dişlerin üzeri  bir  mm kadar tıraşlanarak hazırlanan  porselen tabaka oturtulur. Bu uygulama sabit bir diş kaplama yöntemidir. Böylelikle yıpranmış aşınmış ve sararmış  dişler beyaz ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Çarpık dişler düzeltilerek estetik açıdan güzel görünümlü dişlere sahip oluruz. Tüm sağlık hizmetlerinde olduğu gibi porselen diş yapımında da uzman doktorun seçilmesi ve kaliteli malzeme kullanımı şarttır. Verilen hizmet, doktorun bu konudaki ünü, kullanılan malzeme porselen diş fiyatları konusunda belirleyici etkenlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − two =