Renkli Diş Teli Ve Fiyatları 2017

0
1182

Renkli diş teli, renkli seramik braketlerden yapılan diş teli modelidir,çocukların daha çok tercih ettiği diş teli modeli olarak görülmekte. Dişlerdeki eğriliklerin giderilmesinde kullanılan diş tellerinin farklı bir çeşidi olan renkli diş teli, tercih olarak 15 yaş altı çocukların tedavisinde kullanılmakta. Normal görünümde olan diş telleriyle aralarında hiç bir fark yoktur, sadece renkli oluşundan daha çok çocukların tercih ettiği diş teli modelleri oluşu. Renk seçimleri çocukların tercihine göre değişe bilmekte.

Renkli Diş Teli Çeşitleri:

Renkli diş teli kullanımında ve diğer aşamalarda da olduğu gibi, dişler temiz saklanmalı, hijyen çok önemlidir renkli diş telinde. Renkli diş teli kullanılmadan önce eğer ki çürük dişler var ise çekilmesi yada dolgu yapılması en uygun tedavi şeklidir.
Uygulanan diş tellerinde gevşeme hiç görülmemekte, Çünkü braketler dişlere kuvvetli bir macun ile yapıştırılmakta. Tedavi süresi yaklaşık 8 – 24 – 36 ay arasında olmakta, bu zaman zarfında diş tellerini korumak sizin elinizde olacaktır. Yiyeceklerimize çok dikkat etmemiz gerek tedavi süresinde, özelikle kabuklu kuru yemişlerden uzak durulmalı ve asitli içecekler içilmemeli.

Renkli Diş Teli Ve Fiyatları 2017
Renkli Diş Teli Ve Fiyatları 2017

Renkli Diş Teli Fiyatları 2017

 1. Metal Braketler (Metal diş teli fiyat): 1500 / 2500 dolar

 2. Seramik Braketler (Seramik diş teli fiyatları): 1650/ 2500 dolar

 3. Safir (Ice) Braketler (Safir diş teli fiyat): 1850/3000 dolar

 4. Invisalign “şeffaf” Braketler (Görünmeyen diş teli fiyatı): 2000/ 3000 dolar

 5. Damon (Kapaklı) Metal Braket (Damon diş teli fiyatları): 2000/3000 dolar

 6. Damon (Kapaklı) Şeffaf Braket (Şeffaf diş teli fiyatı): 2250/3500 dolar

 7. Lingual Ortodonti Braket (Lingual diş teli fiyatları): 3000-5000 dolar arasında değişmektedir.

Diş Teli çeşitleri

 • Şeffaf plak

 • Şeffaf diş plağı

 • Şeffaf tel

 • Şeffaf damaklık

 • Şeffaf braket

 • Üçgen lastik

 • Ortodondik lastik

 • Bant

 • Çenelik

 • Çene maskesi

 • Elastik

Diş Teli Renkleri Nelerdir?

Renkli Seramik braketlerden yapılan ve daha çok çocukların severek kullandığı özenle hazırlanan diş teli çeşitlerindendir. Renkli diş telleri genellikle 16 yaşın altında olan hastalarda, dişlerin ortodontik düzentmesini sağlamak amaçlı kullanılan estetik diş ortodonti
hekimliğin uyguladığı tedavilerinden bir tanesidir. Renkli Diş Teli’in özeliği ise Seramik braketleri teknoloji ürünü bir malzemeden yapılmasıdır. Çocukların severek kullandıkları ve en çok 16 yaş grubun altında olan çocukların tercih ettiği diş telleri dir. Tercih olarak Renkli diş teli yapıldığında anne ve babanın onayından sonra kendi istekleri doğrultusunda renk seçimlerini yaparak kullanılır.
Geçmiş dönemle kıyaslama yapılacak olunursa şuan mevcut olan renkli braketler, geçmiş dönemdeki braketlere göre daha konforlu ve daha yüksek kaliteli plastik diş telleri kullanılmaktadır.

Renkli diş tellerinin bir özelliği de, diş eti dokuları ile son derece uyumlu oluşu ve doku dostu materyallerden oluşmasıdır.Uygula ise klasik metal diş teli braketlerin üzerine özellikle çocuklarda renk renk elastik bantlar kullanılarak yapılmakta. Renkli diş teli fiyatları ise hastanın çene yapısına göre veya uygulaması yapılacak olan dişlere göre değişmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =