Saç Ekiminden Sonra Saçların Görünümü Nasıl Olur ve Saçlar Ne Zaman Oluşur

0
947

Saç ekimi sonrası ekim yapılan yerde kabuklanma görülecektir. Doktorunuzun verdiği losyonla bu kabuğu yumuşatmalısınız. Bir saat boyunca losyonlu bekleyip yıkayın. 10 sonrasında bu kabuklanma son bulacaktır.

Dökülen kabukların yanında ekilen saçlarda dökülebilir. Kişiler bir ay kadar saç ekimi yaptırmadıkları zamanki görünüme sahip olurlar. Ekilen saçlar 3.aydan itibaren çıkmaya başlar. Görünümdeki en büyük değişim 5-6 yada gözlemlenir. 6. aydan itibaren aylık % 10 miktarında saç çıkmaya başlar ve bir yıl sonunda istene sonuca kavuşulup,saçlarımız tamamlanır, kişi yeni saçlarına kavuşur.İşlemden sonraki görüntü doktorunuzun hangi teknikle ekim yaptığıyla doğru orantılıdır. İşlem sırasında kullanılan greflerin yönü ve büyüklüğü görüntüyü etkileyecektir. Bunlar saçın çıkış yönüne doğru yerleştirilirse görüntü de doğal bir hal alacaktır.

En çok bilinen ve uygulanan teknik, FUE tekniğidir. Bu teknikle saçların alındığı bölgeden saçlar bir boru yardımı ile alınır ve ekim yapılacak yere nakledilir. Yapılan işlemde yara ve iz kalmaması mümkün değildir.Saçlı bölgeden alınan canlı saç kökleri saçsız bölgeye nakil edilir. Bu yöntemde iyileşme süreci hızlıdır. Diğer bir ekim yöntemi ise FUT’tur. Bu yöntemde saç kökleri tek tek alınıp saçsız bölgeye nakil edildiğinden iyileşme süreci daha uzundur. Saçın bölgesel dökülmesi (her ne sebepten olursa olsun) psikolojimizi etkiler ve saç ektirme yöntemiyle bu sıkıntılı soruna son verebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − eight =