Saç Renkleri

0
913

Saç Renkleri; saçınız uzun yada kısa olsun saç rengimiz tüm bütünlüğümüzü sağlayan önemli bir unsurdur.Tenimize uygun saç rengini bulmak ve o tonları kullanmak kendimize olan özgüvenimizi artırır. Yapı olarak bizde olmayan şeylere özeniriz. Kısa boylu isek uzun olmak arzusunu taşır, yüksek ökçeli ayakkabılar tercih ederek uzun boylu gibi durmaya çalışırız. Bu kural saçlarımızda da geçerlidir. Düz saçlıysak saçlarımızı çeşitli yöntemlerle kıvırmaya çalışır, kıvırcık saçlıysak her gun düzleştirir.Saç renklerinde de durum pek farksız değildir.Ten rengimize uyup uymadığına bakmaksızın o yıl hangi renk moda ise o renkte saç boyatırız. Ya boyattıktan sonra ayna karşısına geçince pişmanlık duyarız, ya da etrafımızdan gelen negatif eleştiriler sonucu yaptığımız hatanın farkına varırız.

Saç Renkleri nde Doğru Rengi Bulabilmek

Öncelikle ten rengimizi iyi bilip, tenimize uygun saç rengini bulmakla işe başlamalıyız. İki ana ten rengi vardır. Bunlardan birincisi soguk ten rengi;  pembe ana tonunda, mavi alt tonlara sahiptir.  İkincisi sıcak ten rengi sarı ana tonda, altın rengi alt tonlara sahiptir. Gelin o zaman ten rengimizi bulmak için küçük bir test yapalım. Bir altın bir de gümüş takı alalım ve yüzümüze tutalım. hangisinin uyumlu olduğunu gözlemleyelim. Eğer altına yakınsa sıcak, eğer gümüşe yakınsa soğuk bir tene sahipsiniz demektir. Sıcak ten rengi için en yakışan renk kızıl ve kızıl tonları,bakır, tarcın, zencefil ve kumral tonlarını sayabiliriz. Soğuk ten rengi ise kiraz, buğday ve bal renginleri sayabiliriz. Ama bu bir kural değildir. Saça uygulanacak balyajlar sayesinde tene uygun bir saç rengi yakalanabilir.

Saç Renkleri
Saç Renkleri

Saç  Rengi Seçiminde Diğer Faktörler

Ten renginizin dışında, saç rengi seçiminde  göz renginize de önemli faktördür. Göz renginizi ön plana çıkartacak renkler tercih edebilirsiniz. Saç kesiminiz de saç renginizi etkileyen faktörlerdendir. Her saç kesimine her renk gitmez. Koyu ve esmer  tenli insanlarda koyu renk saç renkleri daha hoş durmaktadır. Pembe renk tonuna sahip olan kişiler ise çikolata ve kahve tonlarını tercih etmelidirler. Beyaz tene sahip kisiler ise bu konuda daha şanslıdırlar her tonda saçlarını boyayabilirler.

Deniz Gündoğdu

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + 8 =