Sivas Ortodontist Kliniği

0
1088

Sivas ortodontist kliniği Sivas ili için bünyesinde bulunan Cumhuriyet üniversitesi büyük bir şanstır. Üniversitenin diş hekimliği Fakültesinde ortodonti bölümünde diş teli tedavisini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. İşin uzmanı hekimler tarafından tedaviniz üstlenilecektir.  Üniversite hastanelerinin yoğun olması dolayısı ile  randevu almanız ve tedavi olmanız güç olabilir.

Diş teli tedavisi ne kadar erken başlanırsa o kadar kısa sürede sonuçlanır. Bu nedenle Üniversite hastanelerinin  diş teli konusundaki tek dezavantajı hasta yoğunluğunun fazla olmasıdır. Bilindiği gibi Üniversite hastaneleri randevu sistemine göre çalışmaktadır. Bu nedenle tedavi olacak hastaların randevu almaları gerekmektedir. Randevu sıranız size aylar sonra gelebilir. Bu olasılığı düşünerek Üniversite hastanelerine başvurulmalıdır. Eğer dişlerde bir sorun varsa erken müdahale etmek gerekir. Genellikle 13-14 yaşlarında bu tedavinin yapılması en güzel sonucu verecektir.

İlk muayenede ağızda tedavi olacak olan dişler tespit edilir. Diş teli takılmadan önce  ağızda dolgu olacak çürük diş varsa tespit edilir ve dolguları yapılır. Dişin ön yüzüne braketler yapıştırılır. Braketlerin yapışması için  diş yüzeyinin pürüzlü olması lazımdır. Pürüzlü dış yüzeyine braketler  yapıştırılır ve braketler arasından diş teli geçirilir. Diş telinin dişe uyguladığı kuvvetle dişler yavaş yavaş istenen yere gelir. Tedavi süreci kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama iki yıl kadar bir sürede tamamlanır.

Sivas Ortodonti uzmanları

  • Prof. Dr. Ercan Cenk DORUK
    Tel: (346) 219-1010
    Cumhuriyet Üniv. Diş Hek. Fak. Ortodonti A.B.D. – Sivas

Sivas ilinde bulunan ortodonti uzmanları konusunda iletişim bilgilerini yukarıda belirttik. Eklemek istediğiniz bilgiler var ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − fifteen =