Solaryum Yaptırmak Hakkında Bilgiler Fiyatlar 2017

0
702

Solaryum makinelerin üretilme amacı güneş ışığının insanların üzerinde yarattığı, sağlığı geliştiren etkileri yapay yol ile elde edip insanların hizmetine sunması amacıyla üretilmektedir. Güneş ışınları, görülebilen orta dalga boyunda gün ışığı ile gözle görülmeyen infaruj ve ultraviyole ışınlarının birleşiminden meydana gelmektedir. Ultraviyole ışınları üç kategoride gösterebiliriz. UV-A, UV-B, UV-C bunlar hakkında kısa bilgiler vermeye çalışağız. İnsan için zararlı görülen UV-C ışınları dünyada ozon tabakası tarafından filtre edilmektedir günümüzde.

Solaryum Fiyatları 2017

Ozon tabakasındaki incelme ve delinme için önlem alınması gereği burada ortaya çıkmış bulunuyor. UV-A ile UV-B ışınlarının etkileri birbirinden farklı olup UV-B ışınları UV-A ışınlarından yaklaşık 1000 kat daha güçlü ve onunla bitmeyip yakıcı bir ışındır, ışınlardır. UV-A ışınlarının özelliği pigmentlerin renk değiştirmelerini sağlamaktır.

İnsan derisi üç tabakadan meydana gelmektedir. Üst deri tabakası gelen UV ışınları bronzlaşma mekanizmaları harekete geçirmektedir. UV-B ışınları ise çok az miktarda uygulandığı için yeni pigmentlerin oluşumu ve üst derinin kalınlaşmasını sağlamaktadır. Oluşan yeni pigmentler deride üst tabakaya doğru hareket ederken, UV-A ışınları ile karşılaşma aşamasında daha kalıcı ve derin bir bronzluk oluşmasını sağlamaktadırlar.

solaryum fiyatları 2017
solaryum fiyatları

Solaryumun Amacı

Solaryum cihazı deriyi bronzlaştırmak amacı ile kullanılan yapay bronzlaştırıcı cihazdır. Solaryumlarda kapalı kabinin içine yatarsınız ve işlem uygulanır. Bunun farklı türleri de mevcuttur. Solaryum cihazlarını ayda bir veya daha fazla ziyaret edenlerin %55 oranında daha sık cilt kanseri görüldüğü ortaya çıkmıştır. 2017 yılında solaryum fiyatları ise; 50 dakikası 100 tl ile 200 tl arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − thirteen =