Varis Tedavisi Nasıl Yapılır

0
749

Estetik ile ilgili kategoride yazmış olduğumuz estetik ile ilgili olan bu yazıda sizlere varis tedavisi ile ilgili bazı bilgiler verilecektir.

Varis sıklık ile daha çok kadınlarda rastlanmaktadır ve hem estetik hem sağlık açısından kişileri üzen bir hastalıktır. Toplar damarların genişlemesi ve şişmesi olayına varis denilmektedir. Genellik vücutta en fazla basınç altında kalan bölgesi olan ve bacakların alt kısımlarda görülen varis yalnızca estetik açıdan olmaksızın, sağlık açısından da önlem almayı gerektirir.

Varis Tedavisi

Varisi olan kişiler gece kramp olayı yaşanır, şişkinlik olur, bacaklarda kaşıntı olur, ayakta kalınca ağrıların başladığı görülmüştür. Kadınlar hamilelik ve period dönemlerinde varisler ile ilgili şikayetleri artmaktadır. Ailesinde varis bulunan kişiler yada risk faktörleri taşıyan kişiler en azından koruyucu düzeyde ve düşük basınçlı varis çorabını günlük yaşamlarında giymeleri tavsiye edilmektedir. Yatarken varis çorapları çıkartılmalıdır. Sabah yataktan kalkmadan, ayaklar yukarı kaldırılarak dinlendirilmeli ve bu konumda iken çorapların giyilmesi kesinlikle önerilir.

Varis Tedavisi Yöntemleri nelerdir?

Varis tedavisinde değişik yöntemler mevcuttur ve bulunmaktadır. Yara olmuş olgularda tedavi karmaşık bir hal almıştır. İstenilen yöntem yapılsın ama özellikle ailede yatkınlık bir hal olan hastalarda yeniden varis oluşumu görülebilir.Son yıllarda ise lazer yöntemi ile varis tedavisi sağlana bilme oranı büyük gelişmeler kaydetmektedir. Türkiye de ise varis sorunu orta düzeyde yaygın olarak görülmektedir ve sıkça ismi duyulmaya başlamıştır. Varis tedavi edilmez ise başka sorunlara yol açabilir mi diye soranlar olur ise cevap olarak, Varis tedavi edilmez ise ciltte çeşitli ödemlere sebep olma ihtimali yükseltir ve ilerleyen varis kan dolaşımında önemli problemlere yol açabilir ve bu yüzden varislerin ilerlemesine kesinlikle engel olunması gerekir.

Varis Tedavisi Video

Aşağıdaki videoda Lazer ile varis tedavisinin nasıl yapıldığı gösterilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + 3 =