Zirkonyum Diş Fiyatı 2017 Yılında Zamlandı mı?

0
1204

Zirkonyum beyaz metal diğer diş kaplamaya uygulamalarında olan tüm dezavantajlarını tamamen ortadan kaldırarak estetik ve kullanım olarak oldukça güzel, rahat ve uzun ömürlü olan zirkonyum diş tüm diş hekimleri ve hastalar tarafından tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Zirkonyum Diş Fiyatı 2017 Yılında Zamlandı mı
Zirkonyum Diş Fiyatı 2017 Yılında Zamlandı mı

Zirkonyum Diş Neden Tercih Edilir?

Günümüzde tüm diş hekimleri dişlerde uygulanacak olan kaplama veya herhangi bir işlem için zirkonyum beyaz metalini kullanmaktadırlar. Zirkonyum beyaz metal doğal olması, estetik olarak güzel görünmesi, kullanım olarak rahat, sağlıklı ve uzun ömürlü olması nedeni ile tüm diş hekimlerinin tercih ettiği bir uygulamadır.

Alerji sorunu yaşayan hastalarda da çok rahatlıkla uygulanmakta olan zirkonyum diş doğal olduğu ve içerisinde metal veya başka herhangi bir madde olmadığından alerjik hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Beyaz ve şeffaf olduğu için tamamen doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Fiyatı Neden Ucuz Değil?

Zirkonyum genel olarak Amerika, Brezilya, Rusya ve Avusturya ülkelerinde çıkartılan doğal beyaz metaldir. Zirkonyum diş fiyatı ülkemizde çıkmadığı ve ithal olarak geldiği için fiyatı pahalı olmaktadır.

Zirkonyum içerisinde hiçbir suni ve yapay madde bulunmayan doğal bir metaldir. Son dönemlerde tüm diş hekimlerinin sağlıklı, uygulama sonrası kullanımı rahat ve uygulandığında şeffaf yapıya sahip olduğundan tamamen doğal durması nedeni ile tercih ettikleri uygulamadır.

İthal olan zirkonyum beyaz metal son teknoloji cihazlarla laboratuarlarda işlendiğinden ve işlenmesi zor bir madde olduğundan zirkonyum diş fiyatı diğerlerine göre daha pahalı olmaktadır. Zirkonyum diş uygulama yapacak olan diş hekimi, laboratuar ve bulunulan bölgeye göre dört yüz lira ile bin lira arasında fiyatlar değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 3 =